- Strona główna
- COVID-19
- Nasza szkoła
- Statuty
- Pracownicy szkoły
- Wydarzenia
- Sport
- Stypendyści
- Rekrutacja 2021/2022
- Praktyczna nauka zawodu
- Samorząd Uczniowski
- Pedagog i psycholog
- Pielęgniarka szkolna
- Wyniki ewaluacji
- Deklaracja dostępności
- Praktyki zagraniczne
- Budżet
- Erasmus
- N. P. R. Czytelnictwa
- RODO
- Rzecznik Praw Ucznia
- Monitoring
O projekcie
Projekt współpracy polega na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem bądź problemem do rozwiązania. Projekt ma na celu wzmacnianie potencjału szkół do współpracy międzynarodowej, pozyskiwanie wiedzy i umiejętności oraz stawianie czoła nowym wyzwaniom. Działania podejmowane w czasie realizacji projektu powinny przynieść możliwie trwałe rezultaty nie tylko da osób bezpośredni biorących udział w działaniach, lecz także w postaci poprawy jakości i skuteczności pracy szkół partnerskich. Działania projektowe powinny możliwie szeroko wpływać na otoczenie szkoły. Realizowany projekt będzie także wspierał międzynarodowe wymiany grup uczniów w celu promowania wartości związanych z tolerancją i włączeniem społecznym.
Projekt realizowany przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących dotyczy problemu Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZSEE), w szczególności jego składowania, transportu i recyklingu, a także wpływu złego postępowania z ZSEE, które ma szkodliwy wpływ zarówno na środowisko naturalne, jak i zdrowie człowieka. Dzięki projektowi uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję zapoznać się z problemami ZSEE w krajach partnerskich, rozpoczną międzynarodową współpracę, co również podwyższy ich poziom znajomości języka angielskiego, w którym realizowany jest projekt. Będzie to też okazja do poznania nowych kultur i zwyczajów krajów partnerskich poprzez wyjazdy do Portugalii, Włoch, Rumunii i Turcji.
Rozpoczęcie projektu Erasmus+
W dniu 4 grudnia 2017 w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu Erasmus+ dotyczącego problemu Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZSEE), w szczególności jego składowania, transportu i recyklingu, a także wpływu złego postępowania z ZSEE, które ma szkodliwy wpływ zarówno na środowisko naturalne, jak i zdrowie człowieka.
Na wstępie uroczystości Pan Dyrektor Stanisław Sitarz przedstawił gościom ze szkół partnerskich z Rumunii, Włoch, Portugalii, oraz Turcji naszą szkołę. Pan Starosta Kazimierz Paterak zwrócił uwagę, że jest to projekt który daje możliwość integracji międzynarodowej. Podczas części oficjalnej organizatorzy wręczyli dyplomy uczennicom Agacie Bździuch i Jagodzie Błazik, które zwyciężyły w konkursie na najlepsze logo projektu. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest wyjazd do Włoch.
Druga cześć uroczystości to przedstawienie w języku angielskim "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu uczniów ZSBiO, przygotowanego pod opieką Pani Marzeny Gałki. Projekt to również doskonała okazja do poznania nowych kultur i zwyczajów krajów partnerskich poprzez wyjazdy do Portugali, Włoch, Rumunii i Turcji.